Суд дозволив віргінському офшору захопити 2 гектари у Києві для будівництва ТРЦ
22.02.2013   //   323 Переглядів

12 лютого Вищий господарський суд відмовився задовільнити позов прокуратури, яка вимагала стягнути з ТОВ «Ділайс» 1,1 млн грн шкоди за самовільне використання 2,1 га у Дарницькому районі Києва.

Ця фірма у 2003 році за рішенням Київради отримала в оренду на 25 років 7,3 га на перетині просп. П.Григоренка та вул. Колекторної для будівництва торгово-розважального комплексу. Його відкриття заплановане на першу половину цього року.

У січні-лютому 2012 року представники КМДА і Держкомзему провели перевірку і виявили, що «Ділайс» самовільно зайняв 2,1 га, які прилягають до раніше виділеної фірмі ділянки. На цій території підприємці розмістили будівельні матеріали, техніку і споруди для будівельників, огородивши це все парканом.

«Ділайс» у суді пояснив, що на прохання Дарницької райдержадміністрації за власні кошти очистив від сміття обидві земельні ділянки. А задля «підтримання належного санітарного стану» фірма обнесла їх парканом.

У 2010 році «Ділайс» звернувся до Київради з проханням виділити йому ділянку, яку той озеленить і відкриє для загального користування. Фірма заявила, що отримала дозвіл міськради (№Д-5305) на розробку проекту землеустрою цих 2,1 га, який 31 січня 2011 року погодило Головне управління земельних ресурсів Київради. При цьому прокуратура стверджує, що до Головуправління цей проект не надходив.

Разом з тим, відповідно до витягу з бази даних Державного земельного кадастру станом на 1 березня 2012 року, ділянка площею 2,1 га перебувала на стадії розроблення оформлення прав оренди на 5 років (землекористувач ТОВ «Ділайс»).

Cуди відхилили позов прокуратури. Вони не визнали акти перевірки ділянки належними доказами, оскільки ті були складені з порушеннями: їх склали без присутності уповноваженої особи «Ділайса», а також не були видані наказ та посвідчення на проведення перевірки. Більше того, фірма в суді заявила, що не отримала надіслані їй документи про проведену перевірку.

Крім того, суд не отримав розрахунки розміру шкоди від Мінприроди або Держсільгоспінспекції.

Це не єдина історія у ТОВ «Ділайс»з київською землею. У 2003 році воно отримало в оренду ділянку площею 3,99 га, вилучену у держпідприємства «Агрокомбінат «Пуща-Водиця» без згоди останнього. Це земля між пров. Шевченка, вул. Ватутіна та автотранспортною розв’язкою у Солом’янському районі столиці. На цій території «Ділайс» мав побудувати торговельний комплекс.

У 2009 році Київрада, «зважаючи на численні скарги громадян», зажадала розірвати договір. Після проведення перевірки з’ясувалося, що за 6 років «Ділайс» на цій ділянці так нічого і не побудував, натомість невідомо хто забудував цю територію житловими будинками і господарськими спорудами.

Суди, включно із Вищим господарським, постановили розірвати договір оренди. Однак, при цьому не зобов’язали «Ділайс» очистити ділянку, яку фірмі здали в оренду, від усіх забудов.

Власником ТОВ «Ділайс» через ланцюжок кіпрських фірм «Meltaco trading»  і «Depaktia holdings» є офшор «Foller International Corp» з Тортоли (Британські Віргінські острови).