Наперсточники Лавриновича і сейшельський «Капітал» Арбузова
21.02.2013   //   43 Переглядів

Що українці мають знати про власників медіа? Є дві версії у вигляді законопроектів.

Версія «опозиційна». Томенко і Княжицький вважають, що ми маємо знати конкретні прізвища власників телеканалів. Тобто ніякі офшори не мають затуляти постать конкретного держслужбовця Льовочкіна у якості «бенефціар» телеканалу «Інтер» від ясних очей телеглядачів.

Версія «провладна». Дізнавшись про нахабну ідею опозицію в Мінюсті швидко склепали свою версію. В ній є цукерка для народу. А чого тільки телевізійники мають розкривати своїх власників? Нехай і друковані відкриваються теж. Але ця цукерка упакована в такі формулювання, що дізнатись про реальних власників ЗМІ буде неможливо. Бо у Лавриновича вирішили, що розкривати треба лише фірму, яка реєструє видання, а також її власників, ким або чим би вони не були. І ніяких бенефіціарів українцям знати не треба.

Ось тут аналіз більш-менш юридичний, з купою термінів. А ми розглянемо невеличкий приклад, який на пальцях продемонструє різницю в підходах опозиціонерів та влади.

Мова йде про нову газету «Капітал», яка ось-ось поповнить ринок ділової преси.

Підхід опозиціонерів (звісно, якщо вони розширять свій законопроект і на друковані ЗМІ) змусив би документально засвідчити, як звуть того арбузова, що є кінцевим бенефіціаром видання.

Підхід влади змусив би оголосити, що видавцем газети «Капітал» є ТОВ «Ділова преса країни» (директор Ілля Чудновський). А засновником цієї фірми є інша українська фірма – ТОВ «ДПК груп» (директор – Олександр Правосудов). І все, по Лавриновичу це крапка. Ну в кращому випадку, кома. Але за нею повний морок, оскільки засновниками «ДПК груп» є непроглядні офшори: «Альфа алліанс лтд» з Сейшельських островів та «Лоджік оперейшенс лтд» з Белізу. А від них на баштан навіть тіні не падає.

А ось розмов про прозорість і відкритість в уряді буде вище даху. Аж дах знесе, якщо повірити, що клеврети Януковича і справді хочуть відкрити свої маленькі брудні секрети простим українцям.

 

Блог від: Юрій Ніколов