«Київгаз» купив у сумнівного контрагента Фірташа газу з передплатою на 1,2 мільярди
23.01.2013   //   17 Переглядів

ПАТ «Київгаз» 15 січня уклало угоду з ТОВ «Екогазконтракт» на постачання 285 млн м3 природного газу на суму 1,20 млрд грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Газ для подальшої реалізації промисловим споживачам придбано по 4210,8 грн., або $526 за тисячу кубометрів. Оплата за газ здійснюється виключно грошовими коштами шляхом 100 % попередньої оплати до 25 числа місяця, що передує місяцю поставки газу.

На сайті “Київгазу” повідомляється, що відпускна ціна газу для промилових споживачів становить 4687 грн, або $586 за тисячу кубометрів.

Засновником ТОВ «Екогазконтракт» зі статутним капіталом 74 тис грн. є киянин Сергій Олександрович Савченко. Минулого року «Київгаз» придбав у цієї ж фірми газ для постачання промисловцям на 1,35 млрд грн. по такій же ціні, що і цього року. Після минулорічної закупівлі, компанія «Екогазконтракт» потрапила в перелік сумнівних контрагентів групи Дмитра Фірташа та інших ФПГ, за якими керівникам підрозділів податкового контролю спільно з підрозділами податкової міліції зазначено вжити негайних заходів по відпрацюванню операцій.

За даними SMIDA, 28% акцій «Київгазу» належить Головному управлінню комунальної власності Київської міськдержадміністрації. 60% «Київгазу» належить ПАТ «Компанія Київенергохолдінг». В цій компанії КМДА належить 61%, решту контролюють кіпрський офшор «Денсек лімідтед» Василя Хмельницького та британська фірма «Артiо глобал iнвесторс лтд», яка наприкінці 2011 року замінила іншу компанію Хмельницького «Зарова лімітед».

Нагадаємо, в липні 2012 року Кабінет міністрів України закріпив за НАК «Нафтогаз України» статус гарантованого постачальника газу для великих промислових споживачів, а також підприємств теплокомуненерго.

«По населенню, бюджету і дрібним підприємствах – це облгази, а по великих підприємствах і теплокомуненерго – це «Нафтогаз», – сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

За словами Бойко, цим рішенням Кабмін виконав положення закону про ринок природного газу, а також зобов’язання, взяті Україною при вступі до Європейської енергетичної спільноти.