Фірташ отримав чверть мільярда на реконструкцію газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород»
21.01.2013   //   74 Переглядів

ПАТ «Укртрансгаз» 11 січня за результатами тендеру уклало угоду з ПрАТ «Зангас-НГС» на ремонт магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» на ділянці довжиною 27,6 км. Вартість угоди склала 235,14 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

До серпня 2014 року потрібно реконструювати лінійну частину газопроводу на ділянці км 3851,3 – км 3878,9 у Вінницькій області.

На початковій ділянці довжиною 440 м заміна труби передбачена з укладанням на  місце існуючої труби з її попереднім демонтажем. Решту 27,2 км труби замінять шляхом будівництва паралельної нитки газопроводу від існуючої перемички з газопроводом  Прогрес на км 3851,8 до лінійного крану на км 3878,9, причому будівництво цієї ділянки виконується без відключення газопроводу УПУ. Демонтаж старої труби проведуть після будівництва нової нитки. Зниження добової пропускної здатності по двох газопроводах на час підключення близько 19%.

Для реконструкції будуть використані труби Харцизського  трубного заводу Ріната Ахметова та Новомосковського трубного заводу Віктора Пінчука.

Єдиним акціонером ПрАТ «Зангас-НГС» є кіпрський офшор «Zangas holdings (cyprus) limited» з групи Дмитра Фірташа. ДК «Укртрансгаз» з 2010 очолює Сергій Вінокуров, який до цього призначення працював директором ТОВ «Остхем Україна» Фірташа. Компанія «Зангас-НГС» почала вперше вигравати державні тендери після призначення Вінокурова до «Укртрансгазу», отримавши за цей час державні підряди на 956,91 млн грн.

За даними ЗМІ, Державна фінансова інспекція виявила кілька випадків, коли «Зангас» не подавала документи на підтвердження виконання всіх робіт, передбачених угодами на ремонт газопроводів «Харківтрансгазу» та «Прикарпаттрансгазу». Завищення кошторисів склало близько 5 млн грн. з загальної суми 20 млн грн.