Попов дав директору філармонії 1,2 мільйона на змагання митців під егідою московських «дельфійців»
12.07.2012   //   38 Переглядів

Головне управління культури Київської міськдержадміністрації 2 липня уклало угоду з ВГО «Український Дельфійський Комітет» на послуги з організації та проведення Міжнародного мистецького фестивалю «Молодіжні Дельфійські ігри: міжнародна зустріч столиць країн-учасниць СНД та Європи», які 7-9 липня пройшли в Києві. Вартість угоди склала 1,20 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Керівником Всеукраїнської громадської організації, що опікується Дельфійськими іграми в Україні, є Дмитро Остапенко, директор Національної філармонії України, колишній міністр культури (1995-1999 роки.)

Молодіжні Дельфійські ігри складались з конкурсних виступів учасників в номінаціях «фортепіано», «скрипка», «баян / акордеон» і «хореографія». Фестиваль пройшов в Києві під егідою Міжнародного Дельфійського комітету з штаб-квартирою в Москві.

Довідково про розкол в Дельфійському русі

Дельфійські ігри сучасності — це конкурси, фестивалі, виставки і презентації в різних напрямках мистецтва. Витоки сучасних Дельфійських ігор простежуються від античних Піфійських ігор, що проходили в Дельфах / Греція. Античні Піфійські ігри в Дельфах біля підніжжя гори Парнас були присвячені прославлянню бога Аполлона, який, згідно з міфами, переміг дракона Піфона, що охороняв давнє святилище, і заснував на честь цієї перемоги Дельфійського оракула і новий Агон. Історія Піфійських ігор досить чітко документується з 582 до н. е., коли після першої Священної війни близько 586 до н. е. управління Іграми перейшло до Дельфійської Амфіктіоніи — Ради дванадцяти грецьких племен. З цього часу Піфійські ігри стали проходити кожні чотири роки, відповідно за рік до Олімпійських ігор. У своїй програмі Піфійські ігри об’єднували види мистецтв з атлетичними змаганнями і перегонами на колісницях. Серед музичних змагань домінував спів під акомпанемент улюбленого музичного інструменту бога Аполлона – кіфари.

Одночасно з античними Олімпійськіми змаганнями Піфійські ігри були заборонені як язичницькі у 394 році н.е. останнім імператором єдиної Римської імперії Феодосієм I.

Після відродження Олімпійських ігор з ініціативи барона П’єра де Кубертена з 1912 по 1948 роки проводилися в різних країнах світу Конкурси мистецтв на Олімпійських іграх. Включені до програми Олімпійських ігор художні конкурси за різними номінаціями були тематично пов’язані виключно зі спортом.

Спроба відродження Піфійських ігор в масштабах однієї країни Греції була зроблена в першій половині XX століття. У 1927 році античний театр у Дельфах став місцем проведення першого Дельфійського фестивалю, організованого за ініціативи грецького поета Ангелоса Сікеліаноса, підтриманого його американською дружиною Євою Палмер. Незважаючи на популярність, ідея Дельфійських фестивалів не отримала державної підтримки. У 1930 році їх проведення було надовго перервано через великі витрати на організацію. Сучасні Дельфійські фестивалі, які щорічно в червні місяці проходять в Дельфах, орієнтовані головним чином на туристів.

Черговий проект відродження античних ігор висунув Йоганн-Кристіан Кірш – президент Міжнародного товариства «Musica Magna International» (MMI), зареєстрованого у квітні 1988 року в Женеві з метою відтворення Дельфійських ігор, що було підтримано генеральним директором ЮНЕСКО Федеріко Майором Сарагосою. На запрошення Кристіана Кірша у 1994 році представники громадських організацій з різних країн світу прибули до Берліна в Палац Шенгаузен на Установчий конгрес Міжнародної Дельфійської Ради (МДР).

Перші молодіжні Дельфійські ігри 1997 року в Тбілісі.Найбільшу активність в створенні національних Дельфійських організацій виявили Білорусія, Греція, Грузія, Китай, Нігерія, Німеччина, Росія, США, Філіппіни, Японія. Перші регіональні молодіжні Дельфіади пройшли в Грузії, Албанії, Росії. Перші міжнародні молодіжні Дельфійські ігри пройшли в 1997 році в Тбілісі. Перші міжнародні Дельфійські ігри для дорослих учасників були проведені в 2000 році в Москві.

Росія з самого початку відігравала активну роль в становленні Міжнародного дельфійського руху. Однак Національна Дельфійська рада Росії (НДР Росії), що входила з 1999 року до складу МДР, пізніше відокремилася від Міжнародної Дельфійської Ради.

Після 2003 року в центральній пресі Росії і на різних російських сайтах заявляється, що саме Росія відродила Дельфійську ідею в 2000 році.

Незважаючи на відокремлення НДР Росії від МДР російські делегації продовжують брати участь у міжнародних Дельфійських іграх, що відображено у статтях, написаних представником МДР у зв’язках з Росією, які публікує електронний науковий журнал «Педагогіка мистецтва» Інституту художньої освіти Російської Академії Освіти.

Нині Дельфійські ігри проводять дві організації.

Під керівництвом створеної в 1994 році Міжнародної Дельфійської Ради (МДР) з штаб-квартирою у Берліні, починаючи з 1997 року проходять Міжнародні Дельфійські ігри. До теперішнього часу проведені міжнародні молодіжні Дельфійські ігри в Грузії, Німеччини, на Філіппінах, а також міжнародні Дельфійські ігри для дорослих учасників – в Росії, Малайзії, Південній Кореї.

Під патронатом зареєстрованого в 2003 році Міжнародного Дельфійського комітету (МДК) з штаб-квартирою в Москві, починаючи з 2005 року, проходять Молодіжні Дельфійські ігри Росії на території Російської Федерації і Молодіжні Дельфійські ігри держав-учасників СНД. Також МДК проводив другі Всесвітні Дельфійські ігри в 2008 році в Саратові / Росія. Деякі саратовські видання оцінили ці Ігри як захід сумнівної авторитетності, проте у федеральних інформаційних джерелах такої інформації не було.