Доставка підручників до школярів столиці коштує півмільйона
11.07.2012   //   72 Переглядів

Головне управління освіти і науки Київської міськдержадміністрації 4 липня уклало угоду з підприємцем Сергієм Сиротою на послуги по перевезенню підручників, посібників, іншої навчальної літератури в 2012 році вартістю 467 тис грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

За словами міністра освіти Дмитра Табачника, середня вартість підручників становить 12,80 грн. Відтак за кошти, які заплатять за доставку до київських шкіл, можна було б придбати майже 37 тис підручників.

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки зміна виконавця могла б «порушити учбовий процес у загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва».

Як повідомляється в обґрунтуванні закупівлі, виконання робіт по перевезенню, складуванню та комплектації підручників, навчально-методичної літератури здійснюється підприємцем Сиротою С.В. з 2001 року. Власні опалювальні, механізовані складські приміщення, які обладнані протипожежною та охоронною сигналізаціями, мають зручне територіальне розташування поруч з Замовником робіт, що дозволяє оперативно контролювати отримання, доставку та фактичну наявність  навчально-методичної літератури на складах виконавця. Виконання робіт підприємцем здійснюється в рахунок оплати авансових платежів і не припиняється у разі затримки бюджетного фінансування з боку замовника. Для своєчасного виконання робіт укладені довгострокові угоди між виконавцем робіт і книжковими фабриками, “Укрзалізницею”, базами-постачальниками, які знаходяться в різних регіонах України. Зупинити виконання робіт по цим угодам під час проведення процедури тендерних закупівель (а це 2-3 місяці) неможливо, оскільки це призводить до сплати штрафних санкцій базам-постачальникам, “Укрзалізниці”, а також порушує учбовий процес у загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва.

За період роботи виконавцем для обліку та оперативної доставки  навчально-методичної літератури розроблено спеціальне програмне забезпечення, що дозволило сформувати базу даних, яка містить повну інформацію про кожне навчальне видання. Ця база даних дає можливість оперативно аналізувати фактичну наявність підручників в школах, визначати потребу у навчальній літературі, якої не вистачає, і вчасно додатково замовляти ці видання (що дозволяє економити час і бюджетні кошти). Досвід роботи по перевезенню та складуванню підручників, навчально-методичної літератури був проаналізований Міністерством освіти і науки України і рекомендований до використання в інших областях України.

Нагадаємо, в Дніпропетровську літнє зберігання підручників на складах коштує 1,07 млн грн.