«Рєшали» Донецька, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці та інших «кращих міст для бізнесу» України
03.06.2012   //   57 Переглядів

Рейтинг «Кращих міст для бізнесу» видання «Forbes-Україна» в тому числі зачепив питання впливових персон, які можуть допомогти відкрити чи вести бізнес в своїх містах.

№1 в рейтингу. Донецьк перестав бути закритим для підприємців без донбаської прописки. Бізнесмени старої закалки – Ландик, Звягільский, Янковський – пішли зі сцени, а Ахметову, Колеснікову, Клюєвим регіональна ідентичність не дуже важлива. Разом з тим для чужинців відкрились тільки галузі, що не є приорітетними для «батьків міста». «Все як і всюди в Україні – у скільки кабінетів зайшов, стільки разів і заплатив, – розповідає менеджер загальнонаціональної роздрібної мережі. – Великий плюс – тут все чітко: такси відомі, а терміни будуть дотримані». Разом з тим для входження на місцевий ринок значно спрощується якщо взяти в партнери крупного місцевого бізнесмена.

№2. Дружба з мером Одеси і міським начальством – важлива, але недостатня умова для успіху. Без протекції в Києві у великих проектів в Одесі шансів на успіх небагато.

№3. Влада Харкова посилила тиск на крупний та середній бізнес. «До ларьків, слава Богу, ще не дібрались, – розповів один з членів Харківського клубу підприємців. – Мабуть ніде в країні нема такого «беспределу», як у нас і в Одесі». Президент інвестгрупи DAD Олександр Давтян радить зовнішнім інвесторам звертатись за порадою до місцевих бізнесменів. Наприклад, по готельному бізнесу він може допомогти сам, по промисловим проектам рекомендує звертатись до президента групи УПЕК Анатолія Гіршфельда.

№4. До 2010 року в Дніпропетровську найбільш впливовими були власники «Привату» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Але тепер важелі впливу перехопили людди Ріната Ахметова. «Головна людина в Дніпропетровську – губернатор Олександр Вілкул», вважає депутат облради Вікторія Шилова.

№5. У Львові нема концентрації крупного капіталу, а відтак нема і хазяїв міста.

№6. «Запоріжжя поглинено великим бізнесом. На наші проблеми мало хто звертає увагу, каже засновник будівельної корпорації «Рассвет» Петро Сабашук. – Працювати важко, мінімум 10% від обороту йде на хабарі».

№7. Проекти, які передбачають створення в Полтаві понад 100 робочих місць, обговорюються в кабінеті губернатора Олександра Удовиченка. Дрібнішими проектами займаються мер облцентру Олександр Мамай і його заступник Вячеслав Стеценко. Місцеві підприємці жаліються, що після перемоги Мамая на виборах 2010 року «розцінки» на узгодження проектів зросли майже вдвічі. Разом з тим бізнес в Полтаві перестав бути привілеєм місцевих старожилів.

№8. Перші люди в Сімферополі – голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов та спікер кримського парламенту Володимир Константінов. «Якщо збираєтесь відкривати бізнес в кримській столиці, останнє місце куди вартой йти – це Сімферопільска міськрада, – вважає бізнесмен Лев Мірімський. – Вони нічого не вирішують, але час, нерви і гроші ви витратите».

№9. Іногороднім інвесторам для відкриття бізнесу в Севастополі радять подружитись з нардепами від Партії регіонів Іваном Вернидубовим і Павлом Лєбєдєвим. Після призначення Володимира Яцуби головою міськдержадміністрації змінилось відношення до інвесторів. «Податківця змінив виробничник, з яким бізнесу легше знайти спільну мову», – відмітив бізнесмен з Дніпропетровська Олександр Дементієнко. Разом з тим малий бізнес жаліється, що при новому керівництві зросла вартість «вирішення питань» – чиновники посилаються на високу інфляцію.

№10. Найбільший інвестор і роботодавець Вінниці – міністр економіки Петро Порошенко. Всі опитані місцеві підприємці вважають, що місцева влада не заважає бізнесу.