«Укрзалізниця» в квітні: «Морган стенлі», Сім’я та інші розділили майже 4 мільярди
02.05.2012   //   59 Переглядів

В «Віснику державних закупівель» в квітні опубліковано оголошення про результати тендерів регіональних залізниць та держпідприємств з системи «Укрзалізниці» на придбання товарів та послуг на загальну суму 3,82 млрд грн.

Це в півтора рази більше, ніж місяцем раніше. Значне збільшення сталось завдяки фінансовим запозиченням на суму $425 млн, які зробили регіональні залізниці у британської компанії «Морган Стенли енд Ко». Перемога британців в трьох тендерах стала можливою завдяки рішенням залізничників про відхилення більш дешевих пропозицій від інших іноземних компаній і українського держпідприємства  «Державна інвестиційна компанія». Загалом залізниці заплатять за обслуговування кредитів від британської фірми $255 млн. або майже 2 млрд грн.

Квітневі торги залізничників відрізнялись від березневих значною мірою розпорошеності. Минулого місяця майже половину від загальної суми 2,3 млрд грн. отримало ТОВ «ТД «Укртранс». В квітні ця фірма отримала лише  115,75 млн грн. Після призначення Володимира Козака керівником «Укрзалізниці» навесні 2011 року, «ТД «Укртранс» виграв залізничні тендери на суму 4 149,77 млн грн. Компанію було засновано фірмою «Акваторія-тур плюс» з групи Антона Пригодського в 2006 році під час другого уряду Віктора Януковича. В 2010 році «ТД Укртранс» було переєстровано на Наталю Рожкову, відому як член ревізійної комісії ПАТ «Укртранслізинг» і заступник директора з правових питань в Корпорацiї «МПС».

Також значні підряди отримали наступні компанії:

  • ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод ім. Січневого повстання 1918 року» – 165,70 млн грн.
  • ТОВ «Ліапроф» – 151,93 млн грн.
  • ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» – 102,57 млн грн.
  • ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону»  – 101,86 млн грн.
  • ДП «Український центр механізації колійних робіт» – 82,51 млн грн.

Ще близько мільярда гривень розподілено між кількома десятками компаній.