За другу «вишку Бойка» Україна переплатила 180 мільйонів доларів
23.04.2012   //   21 Переглядів

Друга бурова установка, яку «Чорноморнафтогаз» придбав на тендері  за $400 млн, має ринкову ціну $220 млн. Збудована вона була на тій же сінгапурській верфі Керреl, що й перша бурова установка. Про це йдеться в розслідуванні британського журналіста Грехема Стека (Graham Stack) для Business New Europe.

1 вересня, майже одночасно з проведеним в Україні тендером, норвезька  компанія Standard Drilling оголосила про продаж неназваній британській компанії бурової вишки, яка перебувала на стадії будівництва в сінгапурській верфі Керреl.

Як стверджує голова відділу досліджень ринку акцій компанії Platou  Андрес Бергланд (Anders Bergland) насправді Standard Drilling продав бурову вишку «якійсь українській компанії». Його слова підтверджують дані найбільшого інформаційного світового банку даних бурових установок Riglogix, який вказав «Чорноморнафтогаз» новим власником бурової установки.

В дочірній компанії Керреl – «Каспійській суднобудівній верфі», що складає першу бурову установку в Туреччині після її доставки в Босфор, також підтвердили, що друга бурова установка Керреl буде відправлена в 2012 році в район Чорного моря, вказуючи таким чином  на бурову вишку Standard Drilling.

За словами Бергланда, компанія Standard Drilling продала свою бурову установку за $220 млн. Рахунки компанії показують, що на цій угоді Standard Drilling заробила $37 млн.

Глава компанії Standard Drilling Мартін Нес (Martin Nes) відмовився коментувати дану угоду, але підтвердив, що угоду з продажу супроводжував  Гуторм Бенсен (Guttorm Bentsen), колишній співробітник Platou, який покинув компанію на початку року. Бенсен відмовився говорити про цю справу.

Екс-глава Standard Drilling на момент продажу бурової Марк Джексон (Mark A. Jackson) раптово пішов з компанії в листопаді 2011 року. У лютому він був відданий під суд США за підкуп посадових осіб Нігерії, будучи керівником американської компанії Noble, сервіс-провайдера нафтових родовищ. Джексон також відмовився від коментарів.

Від «Наших Грошей»

Нагадаємо, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.
У першому тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.
У другому тендері взяли участь три посередники. ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Натомість переможцем виявилась «Ризька судноверф» з ціною близько $400 млн.