Фірташівський держкомбінат не зміг купити аміаку ні в кого окрім Фірташа
04.04.2012   //   48 Переглядів

ПАТ «Сумихімпром» 26 березня уклало угоду з ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» на постачання аміаку рідкого технічного на суму 74,88 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Придбано 20 тис тон аміаку ГОСТ 6221-90 по 3744 грн./т.

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки «Сумихімпром» не міг купити аміак на відкритих торгах. Раніше державний комбінат через відсутність двох необхідних заявок на участь в відкритих торгах відмінив тендери в травні та вересні 2011 року.

ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» належить групі Дмитра Фірташа. Державне ПАТ «Сумихіпром» управляється державним холдингом «Титан України». В 2010 році «Сумихімпром» очолив Ігор Лазакович, який до цього чотири роки працював заступником голови правління фірташівського «Кримського титану».

В жовтні 2011 року «Сумихімпром» замовив послуги з оцінки свого майна, а через два місяці Господарський суд Сумської області почав процедуру банкротства стосовно комбінату за позовом ТОВ «Промислові інвестиції», яке вимагало стягнення 40 млн грн. Права вимагати цей борг компанія перекупила у банку «Форум». Загалом «Сумихімпром» винен по кредитам понад 1 млрд грн.