Захищаючи тіньовий спиртовий бізнес Іванющенка, заступник міністра двічі збрехав журналістам
22.02.2012   //   57 Переглядів

Заступник міністра аграрної політики Олександр Сень під час спілкування на камеру з журналісткою ТВі  (програма «Знак оклику») Анною Бабінець двчі збрехав стосовно перевірок концерну «Укрспирт» правоохоронними органами.

Спершу він повідомив, що жодних перевірок «Укрспирту» правоохоронці не проводили.

«Реально сьогодні в «Укрспирті» сьогодні  нічого особливого не відбувається. Там немає ніяких перевірок СБУ, чи прокуратури, чи тому подібне»,- сказав він.

Натомість  Голова Держфінінспекції  Петро Андреєв підтвердив журналістам факт перевірки:

«Проводили совместные мероприятия вместе со Службой безопасности и Министерством внутренних дел. Сейчас обрабатываются все контрольные мероприятия. Есть достаточно интересные факты. Установили ряд предприятий, где завод числится фактически в списках неработающих , но по затратах воды,электроэнергии, сырья , мы приходим к выводу что он работал даже не одну смену, а две».

Також заступник міністра аграрної політики Олександр Сень повідомив журналістів, що йому нічого не відомо про те, що в «Укрспирті» ніби-то щезла вся документація: «Я не проінформований , що не знашли документів».

Разом із тим Петро Андреєв підтвердив і цей факт: «Нету всей отчетности. Обьяснения: из-за того, что все сервера вышли из строя».

«Знак оклику» нагадав, що  минулого року в Україні різко збільшився ринок нелегального алкоголю. Якщо за даними ВОЗ, кожен українець випиває 15.5 літра алкоголю, то за даними Мінфіну – лише 7.5. За офіційними даними, у 2009 Україна виготовила 42.2 млн. декалітрів спирту, у 2010- 43.3, у 2011 – лише 33.2.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що ринок тіньового алкоголю в Україні окупували люди,близькі до народного депутата Юрія Іванющенка. Щорічні втрати держбюджету від оборудок зі спиртом складає від 2 до 4 млрд грн.