Попов на відкритому тендері купив тролейбуси за чверть мільярда у Порошенко, а не Чуркіна
22.02.2012   //   22 Переглядів

КП «Київпастранс» 15 лютого за результатами тендеру уклало угоду з дочірнім підприємством «Автоскладальний завод №1» ПАТ «АК «Богдан Моторс» на придбання 77 зчленованих тролейбусів з низьким рівнем підлоги довжиною понад 18,7 м. Вартість угоди склала 284,90 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Тролейбуси придбано у компанії, яка входить в групу Петра Порошенко, по 3,7 млн грн. за штуку. Поставити тролейбуси необхідно в травні 2012 року до початку Євро-2012.

В тендері брали участь ще три компанії. ТОВ «МТЗ» (Кривий Ріг) пропонувало тролейбуси по 3,9 млн грн., однак пропозиція цієї фірми була відхилена з тендеру через неподання всіх необхідних документів та бажання отримати 100% передплату, що суперечило конкурсним умовам «Київпастрансу».

Також в тендері брали участь ТОВ «Торговельно – фінансова компанія «ЛАЗ» (53, млн. грн. за один тролейбус) та ТОВ «Львівські автобусні заводи» (4,4 млн грн.), які входять в групу російського підприємця Ігоря Чуркіна. Однак львівські тролейбуси програли відкриті торги через високу ціну.

Нагадаємо, віце-прем’єр з питань підготовки до Євро-2012 Борис Колесніков з моменту призначення на посаду лобіював придбання містами, в яких пройдуть матчі Чемпіонату Європи, автобусів та тролейбусів Львівського автозаводу. В інших містах продукцію ЛАЗу купували на неконкурентних торгах. Київ став першим серед єврофутбольних міст, хто в рамках підготовки до Євро-2012 провів відкриті торги на придбання тролейбусів і віддав перемогу фірмі Петра Порошенка, а не Ігоря Чуркіна.

Також нещодавно стало відомо, що Петро Порошенко разом з його бізнес-партнером в сфері медіа, а також Рінатом Ахметовим створив компанію «United Online Ventures», яка займатиметься розвитком інтернет-ресурсів i.ua, bigmir.net та tochka.net.