Відсотки по «тролейбусному» кредиту Києва коштуватимуть 155 мільйонів
09.01.2012   //   32 Переглядів

Головне фінансове управління Київської міськдержадміністрації 22 грудня уклало угоду з ПАТ «Державний ощадний банк України» на запозичення 350 млн грн. терміном на три роки для для оновлення міського пасажирського транспорту  м. Києва з метою підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу. Вартість обслуговування кредиту становитиме 155,40 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Кредит отримано під 14,8% річних, джерелом погашення відсотків вказано державний бюджет України.

Депутати Київради 29 грудня затвердили цю угоду. При цьому секретар Київради Галина Герега повідомила, що за 350 млн грн. планується придбати 70 тролейбусів, тобто їх ціна складе до 5 млн грн за одиницю. Також Герега зазначила, що кошти на обслуговування кредиту буде виділяти держбюджет і міський бюджет Києва.

«50% на обслуговування цього кредитного ресурсу виділено з державного бюджету. Тобто, міський бюджет за все буде погашати 7,4%, а решта — з державного бюджету», — повідомила Герега.

Нагадаємо, за наполяганням віце-прем’єра Бориса Колеснікова постачальником тролейбусів і автобусів для міст, приймаючих Євро-2012, обрано «Львівській автобусний завод» російського підприємця Ігоря Чуркіна. Інші міста уклали аналогічні угоди по отриманню кредитів під оновлення парку громадського транспорту до Євро-2012 ще рік тому. Раніше Донецьк обрав «ЛАЗ»  постачальником тролейбусів, обладнаних кондиціонерами, по 4,5 млн грн. за одиницю.