Харківських підприємців, які не здають грошей в благочинний прокурорський фонд, садять у СІЗО
18.11.2011   //   43 Переглядів

Підприємець з м.Дергачі (Харківська область) Юрій Скрипка, який влітку розповів у програмі «Гроші» телеканалу 1+1 про обов’язкову здачу коштів до благодійного фонду «Правопорядок», потрапив у СІЗО за статтею, яка передбачає покарання від 7 до 12 років.
Дергачівський районний суд, рішенням якого Скрипку залишили в СІЗО, відбувся через 20 днів після взяття підприємця під варту (за законом — 48 годин). Сам суд відбувся пізно ввечері.
Харківські юристи повідомили журналістам, що суддя Ігор Караченцев використовував для написання постанови формулювання, які не передбачено законодавством.
Проблеми у підприємця почалися після того, як він відмовився вносити 200 000 грн на рахунок благодійного фонду «Правопорядок» і дав коментар телепрограмі «Гроші». Перший внесок Скрипки (150 000 грн) фонд витратив на придбання автомобіля «Skoda Octavia».
Після виходу програми в ефір обласна прокуратура провела перевірку і не виявила в Дергачівському районі правопорушень. Після цього, за словами місцевих підприємців районна прокуратура провела додатковий збір грошей для вирішення питання з комісією.
«Це взагалі різко позначилося на всіх підприємцях. Тому що почали збирати суми і суми, скажімо — не смішні…Це як у 90-х роках були бандюки, так тепер можна назвати працівників прокуратури», — сказав один із Дергачівських бізнесменів.
У Генпрокуратурі журналістам повідомили, що за останні два роки благодійна допомога фонду «Правопорядок» органам прокуратури склала 10 млн грн.