Міліція вчепилась в оборудку з 120 «донецькими» мільйонами «Олімпійського»
04.11.2011   //   40 Переглядів

Міліція зайнялась справою ціною 120 мільйонів гривень на закупівлі сантехніки для НСК «Олімпійський». Про це пише Олександр Зворський в «Коммерсантъ Украина».

У розпорядженні «Ъ» опинились документи, що свідчать про фінансові махінації під час реконструкції НСК «Олімпійський». Компанія АК «Інжиніринг», що виграла тендер на проведення робіт в якості генерального підрядника, провела конкурс на закупівлю сантехніки за державні кошти на суму близько 120 млн грн. В результаті проводки цих грошей по рахунках двох підприємств вартість устаткування виявилася завищеною. У зв’язку з цим Головне слідче управління МВС розслідує кримінальну справу.

В якості генерального підрядника АК «Інжиніринг» організувала тендер на закупівлю сантехнічного устаткування, який виграла фірма ТОВ «Южсантехмонтаж». Вона повинна була поставити вакуумну систему каналізації Roediger Vacuum виробництва Німеччини на суму 119,8 млн грн., проте у переможця конкурсу цього устаткування не виявилося. Для закупівлі необхідної системи «Южсантехмонтаж» за договором купівлі-продажу устаткування перерахував державні кошти ТОВ «Диола», справу про банкрутство якого зараз розглядає Господарський суд Дніпропетровської області. Ця фірма переказала гроші на рахунки ТОВ «Донзапчастьпродукт», яке частина з них витратила на закупівлю вакуумної каналізації на імена фізичних осіб Бортникова С. Ю. і Листопада К. А., а іншу частину перевело в готівку. Розмір переведених у готівку засобів невідомий. Для розслідування цієї справи 26 жовтня Печерський районний суд дозволив розкрити банківську таємницю і зробити виїмку у фінансовій установі, де АК «Інжиніринг» відкрила рахунок, на який перераховувалися державні кошти для закупівлі продукції. В компанії «АК Інжиніринг» не знають про місцезнаходження директора Володимира Артюхаа.

Від «Наших Грошей»

Фірму «АК Інжиніринг» на реконструкцію «Олімпійського» завів віце-прем’єр Борис Колесніков. Компанія отримала підряд у розмірі близько 2 млрд грн. Раніше фірма виконувала підрядні роботи на об’єктах групи Ріната Ахметова в Донецьку, у тому числі по «Донбас-Арені».

Це вже другий відомий наїзд на протеже Колеснікова. Минулого року в контексті розборок між газовим лоббі Дмитра Фірташа і «ахметівським» крилом Партії регіонів дійшла справа до арешту директору «АК Інжиніринг» Володимира Артюха. СБУ мало до нього претензії через причетність до розтрати грошей з «Родовід банку». Мова йде про ремонт офісу банку в провулку Рильського, 4, який займає народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко, відомий як Юра Єнакіївський.