Жеваго підіграв Фірташу в тендері мільярдне кредитування держфірми Фірташа
31.10.2011   //   41 Переглядів

Дочірня компанія «Укргазвидобування» ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 21 жовтня за результатами тендеру уклала низку угод на отримання кредитів на загальну суму 900 млн грн. Всі лінії відкрито строком на 12 місяців. Вартість обслуговування кредитів склала 161,50 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії відкриє кредитну лінію у розмірі 100 млн грн. Вартістю обслуговування кредиту – 17,50 млн грн., що еквівалентно 17,5% річних.

ПАТ «КБ «Надра» відкриє чотири лінії на 800 млн грн. з вартістю обслуговування 144,00 млн грн., що еквівалентно 18% річних.

По кожному з лотів забезпеченням кредиту є майнові права на отримання грошової виручки від реалізації природного газу власного видобутку за договором поставки природного газу «Нафтогазу України» з коефіцієнтом покриття  1:2.

Окрім цих банків у тендері взяв участь також банк «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго, який був обов’язковим для процедури відкритих торгів другим учасником у кожному з лотів. Майже у всіх випадках його пропозиція була дорожчою від пропозицій банку “Надра” у півтора рази.

В лоті на кредит у розмірі 100 млн грн. банк “Надра” не брав участь і «Фінанси і кредит» подав пропозицію у розмірі 18,00 млн грн., тоді як єдиний конкурент «Дочірній банк Сбербанку Росії» запропонував 18,50 млн грн. Однак переможцем лоту було оголошено російський банк, з яким було укладено угоду з ціною обслуговування кредиту 17,50 млн грн.

«Укргазвидобування» очолює Юрій Борисов, який до призначення працював в хімічному холдингу «Ostchem» з групи Дмитра Фірташа. В 2011 році Фірташ через підконтрольну йому фірму Centragas Holding AG офіційно оформив контроль над банком «Надра».

Як повідомлялось, Дмитро Фірташ активно скуповує підприємства хімічної галузі на гроші «Газпромбанку». Журналісти російської газети «Ведомости» з’ясували, що банк, який належить «Газпрому», відкрив на ці цілі кредитну лінію на $1 мільярд.

Після масованих перевірок правоохоронців Олег Жеваго, який відповідав за банк «Фінанси і кредит», виїхав за кордон. А близькі до народного депутата Костянтина Жеваго (БЮТ) депутати Руслан Зозуля та Анжеліка Лабунська вийшли з фракції БЮТ.