Мегапроект встановлення теплових лічильників в Києві почнуть однофамільці Ахметова
19.08.2011   //   37 Переглядів

Головне управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження Київської міськдержадміністрації за результатами тендеру 7 липня уклало угоду з ТОВ «Енергозберігаючі технології та теплова автоматика «ЕСТА» на розробку проектно-кошторисної документації для оснащення житлових будинків Києва теплолічильниками. Вартістю угоди склала 2,99 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Компанія-переможець повинна до жовтня 2011 року розробити документацію для оснащення інженерних вводів 1000 житлових будинків теплолічильниками разом з програмно-апаратною частиною диспетчеризації (повністю перелік об’єктів тут).

Назва виконавця робіт «ЕСТА» співзвучна назві «ЕСТА холдингу», якій є підрозділом групи СКМ Ріната Ахметова по нерухомості. Київське ТОВ «Енергозберігаючі технології та теплова автоматика «ЕСТА» існує з 1995 року. Серед клієнтів фірми Адміністрація президента, Кабінет міністрів, Нацбанк, дім відпочинку «Конча-Заспа» та інші.

Нагадаємо, на початку 2011 року перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак повідомив про намір столичної влади оснастити житлові будинки лічильниками тепла. При цьому мерія обіцяє оплатити половину вартості лічильника. Іншу половину мають заплатити мешканці будинків.

В 2006 році «Київенерго», яке нині контролюється групою Ахметова, придбало велику партію лічильників тепла за кредит Світового банку. Проте вони не були встановлені. У компанії пояснювали це тим, що Світовий банк дав кредит лише на придбання лічильників, а на встановлення грошей не було.