В піку радянським і сучасним екологам «Енергоатом» вклав 50 мільйонів в добудову Ташлицької ГАЕС
12.08.2011   //   39 Переглядів

Відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» за результатами тендерів 3 серпня уклав угоди на добудову Ташлицької гідроакумулюючої станції (ТГАЕС) – введення гідроагрегату №3. Загальна вартість угод склала 46,42 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

ПАТ «Укргідропроект» за 28,00 млн грн. візьме на себе проектно-вишукувальні роботи щодо введення гідроагрегату №3 на ТГАЕС. ТОВ «Міжвідомчий центр інженерних досліджень» за 18,42 млн грн. виконає роботи з нагляду та супроводу введення агрегату.

Обидва підприємства розташовані на Харківщині і мають спільного власника – компанію «Сабіан Інтернешнл Інк.», зареєстровану в Белізі. «Укргідропроект» – відома інженерна компанія в області гідроенергетичного та водогосподарського будівництва. Зараз головою правління «Укргідропроекту» є Володимир Кривицький, який раніше обіймав посади заступника директора НЕК «Укренерго» та заступника міністра палива та енергетики.

Будівництво ТГАЕС (м. Южноукраїнськ, Миколаївська область) розпочато в 1981 році. Згодом будівництво припинилося через протести місцевих жителів, екологів та науковців. Зведення станції в рамках базового проекту експертиза Держплану СРСР визнала небезпечним.

У 2002 році після розпорядження Кабміну будівництво поновили. Перший гідроагрегат введено в експлуатацію наприкінці 2006 року, пуск другого відбувся у липні 2007 року. 14 липня 2010 року уряд прийняв рішення про виділення 265 млн грн. на добудову станції. Згідно з тендерною документацією, введення третього гідроагрегату планується до кінця 2013 року.

Громадська організація «Національний екологічний центр» виступає за припинення добудови ТГАЕС. «Добудова ТГАЕС є небезпечною і непотрібною у сучасних умовах, натомість дуже нашкодить природі регіону, об’єктам природно-заповідного фонду (регіональному ландшафтному парку «Гранітно-степове Побужжя» та національному природному парку «Бузький Ґард»), які виявляться частково затопленими в разі продовження добудови станції», – зазначає завідувач Лабораторії екобезпеки НАУ Ярослав Мовчан.