НОВИНИ

23.01.2018
22.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Юра Єнакіївський про зерно: «Іде традиційне в таких випадках перерозподілення ринкових часток»

10 Травня 2011

Народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко, відомий також як Юра Єнакіївський, підтвердив свою зацікавленість у аграрному ринку. Про це він повідомив журналу «Forbes-Україна», коментуючи ситуацію з компанією «Нібулон».

За словами Іванющенко, аграрний ринок йому «безумовно, цікавий». Питання про те, чи пропонував він власнику «Нібулону» Олексію Вадатурському поступитись долею в бізнесі, Іванющенко коментує так: «Особисто у мене немає ніяких видів на компанію «Нібулон», і ніяких конкретних перемовин про злиття чи поглинання ми, природно, не ведемо».

«Інша справа, що на український аграрний ринок починають виходити потужні гравці і конкуренція різко посилюється. Іде традиційне у таких випадках перерозподілення ринкових часток. Виникають різноманітні ситуативні союзи. Але, як я розумію, це все і є прямий наслідок стрімкого зростання привабливості українського АПК для інвесторів», – вважає Іванющенко.

Минулої осені український уряд прийняв рішення щодо квотування експорту зернових. Частка «Нібулону» склала 415 тис тон, при тому що у 2008/2009 маркетингових роках компанія експортувала 4,2 млн  тон, що складало близько 10% від усього врожаю зернових. При другому розподілені «Нібулон» взагалі лишився без квоти. Разом з ним без квот лишились відомі транснаціональні корпорації «Bunge», «Louis Dreyfus», «Alfred C.Toepfer».

Внаслідок рішень уряду лідером ринку зернових стало ТОВ «Хліб інвестбуд». Частка держави в компанії складає 49%. Решту статного капіталу контролюють структури «Внешэкономбанка», чию наглядову раду очолює Володимир Путін, та приватна фірма, близька до міністра АПК Миколи Присяжнюка, вихідця з Єнакієве. Юрій Іванющенко та Микола Присяжнюк особисто знайомі і мали спільний бізнес. Вони були співзасновниками ЗАТ «Технічний центр «Україна», разом входили до спостережної ради ЗАТ «Продовольча компанія «Юнкерс». Єнакієвській УБОП свого часу перевіряв цю фірму на предмет контрабанди бразильської яловичини через одну з місцевих територій пріоритетного розвитку.

Нагадаємо, нещодавно через спроби журналістів дізнатись у Присяжнюка склад справжніх власників «Хліб інвестубуду» та можливу причетність до компанії Юрія Іванющенко ледь не закрилась газета «Kyiv Post».

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

23.01.2018
22.01.2018
21.01.2018
20.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ