Сумські лікарні купують кров у кіпрської офшорки Хмельницького
28.04.2011   //   88 Переглядів

Міністерство економіки 8 квітня погодило Сумській обласній дитячій клінічній лікарні придбати за 110 тис грн. з обласного бюджету донорську кров у ТОВ «Сумський обласний центр служби крові». Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

В обґрунтуванні закупівлі лікарня посилається на те, що означене ТОВ є монополістом на ринку донорської крові. «Можливості закупівлі донорської крові та її компонентів в інших постачальників немає, так як ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» єдиний виготовляє донорську кров та її компоненти в територіальних межах м. Суми», – йдеться в обґрунтуванні.

Компанія утворена в 2007 році на базі державного центру крові, який підпорядковувався Сумській облраді. В 2008 році облрада прийняла рішення про вихід з складу ТОВ і постановила повернути майно, яке було внесено в статутний капітал фірми, і створити відповідний комунальний заклад. Проте приватна фірма залишилась монополістом.

ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» має засновниками директора фірми Віктора Лючака та ТОВ «Фармбіо-інвест», якій належить 100% статутного капіталу. «Фармбіо-інвест» в свою чергу засновано Марією Маковською та київським ТОВ «Атвуд-інвест», яке с свою чергу має засновниками дві кіпрські компанії «Іока холдінгз лімітед» та «Тані лімітед».

Кіпрські фірми входять до групи нардепа від Партії регіонів Василя Хмельницького. «Іока холдінгз лімітед» в 2007 році отримала 12% акцій «Київенерго», які потім перейшли у власність групи Рината Ахметова. Також ці фірми виступають засновниками ряду компаній, відомі своєю приналежністю групі Василя Хмельницького. В тому числі «Іока» є засновником ТОВ «Муніципальна сервісна компанія», яку очолював Юрій Бондар, депутат «Київради» від ГАКу, голова «Київводоканалу».