НОВИНИ

23.01.2018
22.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Міноборони знову без тендеру пхає улюбленців Єжеля-Присяжнюка у годувальники армії

26 Квітня 2011

Комітет з конкурсних торгів Міністерства оборони 13 квітня вирішив застосувати процедуру закупівлі в одного учасника щодо постачання послуг з харчування у другому кварталі 2011 року на загальну суму 212,78 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Міноборони направило до Міністерства економіки обґрунтування закупівель послуг у тих самих фірм, через які нещодавно розгорівся скандал і було звільнено заступника міністра економіки Олександра Сухомлина.

Міноборони планує укласти угоди на постачання їжї у 2-му кварталі цього року з ТОВ «Оптукрпром-ВР» на 48,37 млн грн., з ТОВ «Укрпродакорд ОР» на 20,40 млн грн., з ТОВ «Провідна продовольча компанія ЗС» на 55,75 млн грн. і 34 млн грн., ПП «Артек-Союз» на 51,96 млн грн. та КНУ ім. Шевченко на 2,3 млн грн.

Вибір неконкурентної закупівлі обґрунтовуються тим, що «організація харчування військовослужбовців з 01.04.11 здійснюється поза межами правового поля». До цього призвела низка попередніх рішень органів влади.

Міноборони 11 січня уклало угоди з вищевказаними фірмами на харчування військослужбовців у 1-му кварталі. Дія угод закінчилась 1 квітня.

Для забезпечення організації харчування у ІІ – ІV кварталах Міністерством оборони 31 січня було процедуру відкритих торгів з датою розкриття конкурсних пропозицій учасників 3 березня, що давало можливість до 31 березня укласти договір з переможцем процедури закупівлі.

Колегія Антимонопольного комітету 3 березня за скаргами ТОВ «Метсобстар» та ТОВ «Візит» зобов’язала Міністерство оборони відмінити відкриті торги. «У зв’язку з цим виникли ризики щодо забезпечення харчуванням особового складу Збройних Сил. Тому […] було застосовано процедуру закупівлі в одного учасника», – повідомляє Міноборони.

Мінекономіки 25 березня погодило застосування процедури закупівлі в одного учасника. «Однак, Постійно діюча адміністративна колегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель за скаргою ТОВ “Енерготехкомплекс” рішенням від 07.04.11 зобов’язала Міністерство оборони відмінити процедуру закупівлі послуг громадського харчування… Внаслідок цього організація харчування військовослужбовців з 01.04.11 здійснюється поза межами правового поля», – йдеться в обґрунтуванні.

«Враховуючи вищевикладене, […] необхідно здійснити закупівлю послуг громадського харчування шляхом застосування процедури закупівлі в одного учасника», – наголошується в обґрунтуванні, підписаному заступником Міноборони Володимиром Омельянчуком, який до призначення в міністерство три роки працював директором ЗАТ «Трускавецькурорт», що контролюється структурами, близькими до міністра енергетики Юрія Бойко.

ТОВ «Провідна продовольча компанія ЗС» заснована Дмитром Мєдвєдєвим, бізнес-партнером міністра агропромилосового комплексу Миколи Присяжнюка. Міністр в свою чергу є представником «єнакіївської» групи, з якою раніше мала спільний бізнес на харчуванні армії дружина міністра оборони Михайла Єжеля.

Нагадаємо, замміністра економіки Олександр Сухомлин, який у березні підписав погодження Міноборони на загальну суму 621 млн грн., у квітні був звільнений з посади. За словами першого заступника міністра Вадима Копилова, щодо Сухомлина було почато службове розслідування. Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко вважав, що прибутки організаторів схеми складають 213 млн грн..

В рішенні АМКУ від 7 квітня про скасування процедури закупівлі «у одного учасника» повідомлялось, що Міноборони могло встигнути провести відкриті торги до 1 квітня «за скороченою процедурою».

Станом на 26 квітня в «Віснику державних закупівель» немає оголошення про початок процедури відкритих торгів на постачання їжі військовим.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

23.01.2018
22.01.2018
21.01.2018
20.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ