«Хліб інвестбуду» відмовили в освоєнні 6 мільярдів
24.03.2011   //   27 Переглядів

Міністерство економіки відмовило держпідприємству «Державна продовольчо-зернова корпорація» у погодженні закупівлі зерна на 6 млрд грн., яке корпорація планувала закупити у ТОВ «Хліб інвестбуд». Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Мінекономіки вмотивувало відмову в погодженні закупівлі за неконкурентною процедурою «у одного учасника» тим, що «подані документи не підтверджують наявності підстави для застосування процедури закупівлі в одного учасника відповідно до ч.2 ст.39 Закону «Про здійснення державних закупівель».

Ця норма закону дозволяє проведення закупівлі у одного учасника як виняток у разі закупівлі творів мистецтва, відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин), виникнення термінової потреби в товарах в тому числі необхідних для оперативної негайної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, та якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників.

4 березня «Хліб інвестбуд» уклав угоду з Аграрним фондом на постачання 895 тис тон зернових культур вартістю 1,55 млрд грн. Також Аграрний фонд до 1 листопада 2011 року планує закупити у «Хліб інвестбуду» партії зерна до 1 030,28 тис тон та до 769,639 тис тон. Відповідні обґрунтування надіслані на погодження до Міністерства економіки.

Згідно з повідомлення прес-служби «Хліб Інвестбуду», компанія планує «за рахунок державних і залучених інвестиційних ресурсів закупити на форвардних умовах понад 2 млн. тонн зернових». У «Хліб Інвестбуді» зазначили, що 2011 року держава вперше виділяє на закупівлю сільгосппродукції за попередніми контрактами 5 млрд. грн.

Як повідомлялось, голова уряду Микола Азаров та Микола Присяжнюк не володіють інформацією про засновників ТОВ «Хліб Інвестбуд». Згідно з документами, контроль над фірмою має ТОВ «Каласар», причетне до бізнес-середовища єнакіївського міністра Присяжнюка та «Внешэконобанку», який очолює Володимир Путін.